Міністерство охорони здоров'я України
Головне управління охорони здоров'я
Чернівецької ОДА
Обласна комунaльна установа
Міністерство праці та соціальної політики України
Головне управління праці та соціального
захисту населення
Чернівецької області
КЛІНІКА ВІДНОВНОГО ЛІКУВАННЯ
«ШКОЛА ЖИТТЯ»




15.07.2008 року вперше в Україні розпочата реальна співпраця між центрами: соціальної та медичної реабілітації, тобто в одному приміщенні під одним дахом,  почала функціонувати комплексна система  - об’єднана клініка відновного лікування “ Школа життя”, де лікуються діти з наступними нозологіями:

- з  органічним ураженням  нервової системи;

-  з  захворюваннями опорно-рухового апарату,

    які підлягають нейроортопедичній корекції;

-  з розладами психіки та поведінки непсихотичного рівня;

       - з вродженими вадами розвитку;

Клініка включає в себе: поліклінічне, діагностичне, стаціонарне, фізіотерапевтичне відділення і соціально-педагогічний блок.

В поліклінічному відділенні  пацієнти мають змогу отримати консультації спеціалістів: педіатрів, невролога, психіатра, Бобат-терапевта, медичного психолога та ортопеда.

В діагностичному відділенні діти проходять нейрофізіологічні та ультразвукові обстеження, а саме:

-         ехоенцефалоскопію;

-         електроенцефалографію з цілодобовим моніторуванням;

-         нейросонографію;

-        ультразвукове дослідження органів черевної  порожнини, кульшових суглобів;

-         електрокардіографію;

-         допплерографію магістральних судин головного мозку,

          судин верхніх та нижніх кінцівок;

-         голкову електронейроміографію з магнітним стимулятором.

Клініка розрахована на 90 відвідувань в день : стаціонарно—30 та амбулаторно—60.

Режим роботи з 9:00 до 18:00 .


 Реабілітаційний курс лікування триває (залежно від потреби) від 14-30 днів до 6 місяців. У стаціонарному відділенні є 15 палат на два ліжка.

 Ліжка широкі, зручні, аби мами могли відпочивати разом з дітьми. Кожна палата має свій особистий інтер'єр.

У фізіотерапевтичному відділенні діти займаються в тренажерному залі, залі корекції ходи, де за допомогою “Гравістатів” (рефлекторно-навантажувальні пристрої) вони можуть правильно поставити ніжку, випрямити поставу, вчитися правильно ходити. З великим задоволенням діти відвідують гідрокінезотерапію, де їм у водному середовищі проводять комплекс вправ на покращення діяльності різних частин тіла. Особливого значення у відділенні пацієнти надають також парафіно-озокеритолікуванню та грязьовим аплікаціям, спелеотерапії,  різноманітним електропроцедурам. А кімната сенсорної інтеграції — чи   не найулюбленіше місце, де охоче перебувають діти. Це як додатковий інструмент терапії, що підвищує ефективність будь-яких заходів, спрямованих на покращення психічного і фізичного здоров'я дитини.

В соціально-педагогічному блоці з дітьми працюють психологи, логопеди, спеціальні та соціальні  педагоги, вихователі, вчителі-реабілітологи та їх асистенти. Залюбки діти відвідують клас комп'ютерної грамотності, заняття з музики та ерготерапії. Для кожної дитини розробляється індивідуальна програма та маршрут  реабілітації.

Наші фахівці стажувалися на базі: Українського медичного центру реабілітації м. Києва, Євпаторійського санаторію Міноборони України, комплексу курортно-санаторної реабілітації  “Хаджибей” м. Одеса, Миколаївського державного комплексу ранньої соціальної реабілітації м. Миколаїва  та Інтеграційного центру церебрального паралічу ІСР м. Мюнхена (Німеччина).

 



Розробка сайта